Gürmel GYO
Konya Selçuklu TOKİ 5. etap ihalesi bugün yapılacak!

Konya Selçuklu TOKİ 5. etap ihalesi bugün yapılacak!

Konya ili Selçuklu İlçesi Ardıçlı Mahallesi 5. etap kapsamında inşa edilecek olan ​Konya Selçuklu Toki
Gürmel GYO
Ana Sayfa GÜNCEL 2 Ocak 2019 87 Görüntüleme

Konut fiyat artış lideri Kasım 2018’de Karaman oldu!

Türkiye genelinde 81 şehrin tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-81) Kasım ayında bir önceki aya göre %0.30 oranında artmış ve geçen yılın aynı dönemine göre ise %6.65 oranında artış gerçekleşti.

SATILIK FİYATLAR (TL/m2)

Kasım 2018’de konut fiyat artış lideri Karaman oldu!
Kasım ayında Karaman’da metrekare başına konut satış fiyatları %1.35 oranında artmış ve Karaman satış fiyatlarının en çok yükseldiği şehir olurken, Kasım ayında Artvin’de metrekare başına konut satış fiyatları %1.48 oranında azalmış ve Artvin satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir oldu.

SATILIK FİYATLAR AYLIK % DEĞİŞİMLER

Kasım 2018 Konut Satın Alma Gücü Endeksi sonuçları
Konut Satın Alma Gücü Endeksi, Türkiye’nin 81 şehrinde yaşayan ortalama gelire sahip bir ailenin, 10 yıl vadeli konut kredisi kullanarak konut sahibi olup olamayacağını ölçen önemli bir ekonomik göstergedir. 100 ve üzerindeki endeks değerleri mevcut faiz oranı ile (Kasım 2018: %2.39) 10 yıl vadeli konut kredisi kullanılarak bir ev sahibi olunabileceğini gösterirken; 100’ün altındaki değerler ailenin mevcut finansal koşullarda konut kredisi kullanarak konut sahibi olamayacağına işaret ediyor.

KONUT SATIN ALMA GÜCÜ ENDEKSİ (10 YILLIK KREDİ İÇİN)

Gürmel GYO / www.konutprojehaberleri.com

KAYNAK

Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Tema Tasarım | Osgaka.com