Gürmel GYO
Konya Selçuklu TOKİ 5. etap ihalesi bugün yapılacak!

Konya Selçuklu TOKİ 5. etap ihalesi bugün yapılacak!

Konya ili Selçuklu İlçesi Ardıçlı Mahallesi 5. etap kapsamında inşa edilecek olan ​Konya Selçuklu Toki
Gürmel GYO
Ana Sayfa ARAZİ 5 Mayıs 2017 210 Görüntüleme

Hazine arazileri oturanlara satılacak!

TBBM’ye sunulan yeni yasa teklifine göre İstanbul Çatalca ve Silivri’de 2003’ten önce hazineye ait arazilerde oturanlara da arazilerini rayiç bedelle alma imkânı sağlanacak.

Vergi ve SSK prim borçlarını yeniden yapılandıran yasa tasarısı genişletildi ve  TBMM’ye yasa teklifi olarak sunuldu. Yasa teklifine göre İstanbul Çatalca ve Silivri’de 2003’ten önce hazineye ait arazilerde oturanlara da arazilerini rayiç bedelle alma imkânı sağlanacak. 

Bu yeni teklifle İstanbul Silivri ilçesine bağlı Sayalar, Danamandıra ve Çayırdere Köyleri ile Çatalca ilçesi Hallaçlı, Gümüşpınar, Aydınlar, Karamandere ve Yaylacık köylerinin eski köy yerleşim alanları ile Çatalca ilçesi Binkılıç Mahallesinin yerleşim alanında bulunan Hazineye ait taşınmazların üzerlerinde oturanlara satış imkanı getiriliyor.

Hazineye ait taşınmazların 5 bin metrekareye kadar olan kısmı kullanıcılarına veya bunların kanunu haleflerine rayiç bedel üzerinden satılabilecek. Bunun için 19 Temmuz 2003 tarihinden önce kullanılıyor olması şartı aranacak. Bunun için yasa çıktıktan sonra iki yıl içinde başvuru yapmaları gerekecek.

Hürriyet 

Önerilen Bağlantılar

Gürmel GYO
Gürmel GYO
Gürmel GYO
Tema Tasarım | Osgaka.com